Sławomir Mrożek
TANGO
Premiera 14.VI.1997.
W płaszczyźnie fabularnej - precyzyjnie skonstruowana tragifarsa rodzinna, w płaszczyźnie filozoficznej - sarkastyczne studium na temat kondycji społeczeństwa XX wieku.
Uważana za najlepszą ze sztuk Sławomira Mrożka i za najlepszą polską sztukę ostatniego półwiecza, tłumaczona na kilkadziesiąt języków i wciąż obecna na scenach całego świata.
PRZEDSTAWIENIE TRWA 135', 1 PRZERWA
fot. Michał Englert
(...) Siłą przedstawienia, obok znakomitej koncepcji reżyserskiej, jest wyśmienite aktorstwo. W tej sztuce, której bohaterami są trzy pokolenia jednej rodziny, świetnie sprawdzają się także trzy pokolenia aktorów należących do zespołu Teatru Współczesnego.
WIĘŹ, XI. 97
"Aktorsko premiera ta jest po prostu olśniewająca, dawno nie było w Warszawie przedstawienia tak zagranego."
PRZEGLĄD POWSZECHNY, IX. 97
"Dla pokolenia wchodzącego dziś w dorosłe życie "Tangiem", które zapisze się w pamięci, może okazać się inscenizacja Macieja Englerta."
RZECZPOSPOLITA 19. VI. 97
"Premiera "Tanga" Sławomira Mrożka w reżyserii Macieja Englerta udowadnia, że rację miał dramaturg, gdy żądał wierności wobec swoich dzieł. Zastosowanie się do jego wskazówek przyniosło znakomity efekt."
ŻYCIE WARSZAWY 16. VI. 97
"Tango" we Współczesnym to jednak nie tylko koncert gry aktorskiej. Okazuje się, że sztuka Mrożka dziś nabiera wyjątkowej aktualności. Paradoksalny spór młodego pokolenia, marzącego o porządku w świecie ze straszą generacją anarchistów i liberałów toczy się także na naszych oczach.
EXPRESS WIECZORNY 17. VI. 97
"To wszystko osiągnął Englert bez skreśleń, dopisywań, bez jednej sceny wybiegającej poza autorskie didaskalia. Samą obsadą i jej poprowadzeniem (...) Jest to - posługując się nomenklaturą Mrożka - po prostu profesjonalizm. Najwyższej klasy."
POKAZ
|